Wpisy

Kiedy najlepiej wybrać się na narty w Alpy z dziećmi?

Jak wiadomo, Alpy są jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na całym świecie. Już od wielu lat przyjeżdżają tutaj miłośnicy tego sportu, w tym rodziny z dziećmi. Nie ma się co dziwić – rejon ten zapewnia doskonałe warunki do jazdy na nartach dla wszystkich osób. Jeśli Ty również planujesz narty w Alpach z dziećmi, koniecznie sprawdź, kiedy się tutaj wybrać.

Kiedy wybrać się na narty z dziećmi?

Każdy, kto chociaż raz wybrał się na narty, wie, że bardzo ważną rolę odgrywają odpowiednie warunki atmosferyczne. Deszczowe dni i mglista pogoda mogą pokrzyżować nasze plany i zdecydowanie nie sprzyjają jeździe na nartach. Za idealne warunki uznaje się dużą ilość śniegu przy słonecznej i bezwietrznej pogodzie. Jeśli chodzi o temperaturę powietrza, najlepiej kiedy wynosi ona od -1 do -8°C.

Który miesiąc będzie najlepszy?

Alpy mogą pochwalić się ogromną liczbą ośrodków narciarskich, dlatego niekiedy ciężko jest jednoznacznie określić, ile dokładnie trwa sezon narciarski. Na ogół przyjmuje się, że zaczyna się on w grudniu, a kończy się w ostatnie dni marca. W Alpy chętnie przyjeżdżają wielbiciele narciarstwa z różnych zakątków świata, dlatego czasami można natrafić na ogromne kolejki. Najczęściej jednak najwięcej amatorów zimowego sportu wybiera się tutaj na początku lutego, dlatego, jeśli chcemy ominąć wielki tłok, najlepiej jest przyjechać na narty w Alpy z dziećmi w styczniu. To właśnie wtedy panują idealne warunki atmosferyczne. Zimowe szaleństwo w styczniu to prawdziwa przyjemność i niezapomniane przeżycia. Kolejki są o wiele mniejsze niż w lutym, dlatego można poczuć się swobodniej. Można także wybrać się poza głównym sezonem, czyli późną jesienią lub wczesną wiosną. Warto jednak śledzić prognozy pogody, aby upewnić się, że będą wtedy panować odpowiednie warunki atmosferyczne.

Jak zaoszczędzić na nartach w Alpach z dziećmi?

Nie da się ukryć, że wyjazd na narty może być kosztowny, zwłaszcza jeśli wybieramy się całą rodziną. Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu pieniędzy, dobrze jest odpowiednio zaplanować wyjazd. Należy pamiętać, że wiele ośrodków narciarskich oferuje liczne zniżki przez trzy pierwsze tygodnie stycznia, czyli między Nowym Rokiem a feriami. W tym celu warto sprawdzać różne oferty i wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym wymaganiom czy preferencjom. Bardzo ważny jest także odpowiedni skipass. Jeśli nie chcesz nadwyrężać domowego budżetu, pomyśl o zakupieniu karnetu, który umożliwia korzystanie z mniejszego obszaru. Zwykle jest on o wiele tańszy, a dostarcza tyle samo rozrywki i zabawy, co droższa opcja. Karnet warto zakupić wcześniej, gdyż często można natrafić na różnego rodzaju zniżki.

Dlaczego warto wybrać się na narty w Alpy z dziećmi?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać Alpy, jeśli planujemy wyjazd na narty z dziećmi. Jednym z powodów jest bogata oferta, w której każdej znajdzie coś dla siebie. Trasy są niezwykle zróżnicowane i dobrze przygotowane, więc wszyscy mogą się tutaj świetnie bawić, nawet osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia. Wiele ośrodków oferuje również trasy specjalnie dla dzieci.