Wpisy

Jak przygotować się do otwarcia studia tatuażu?

Zdobienie ciała tatuażami to w dzisiejszych czasach bardzo popularny sposób wyrażania samego siebie, swoich zainteresowań czy cech charakteru. Tam, gdzie jedni widzą sztukę, inni natomiast upatrują dochodowy biznes. Z tego względu wraz z rosnącą liczbą ludzi chętnych nosić tatuaż wzrosła grupa osób, która je robi.

Jednak, aby otworzyć własne studio tatuażu, nie wystarczy mieć same umiejętności. Trzeba włożyć nieco wysiłku, zadbać o sprzęt, kwestie prawne oraz… klientów i tatuatorów. Jak przygotować się do otwarcia studia tatuażu?

Jak otworzyć studio tatuażu? Kwestie prawne

Aby prowadzić swoje własne studio tatuażu, najpierw trzeba zadbać o wszystkie formalności. Jedną z nich jest założenie działalności gospodarczej. Rejestracji można dokonać bezpłatnie w urzędzie lub na stronie internetowej. Ponadto istotny aspekt stanowi również złożenie wniosku w ZUS-ie.

Dobre studio tatuażu oferuje wzory w różnorodnych stylach. Dlatego warto zadbać o kilku tatuatorów, którzy specjalizują się w odmiennych technikach i mają wypracowaną charakterystyczną kreskę. Dzięki temu chętni na tatuaż nawet z drugiego końca Polski zdecydują się przyjechać na „dziarę” do konkretnego artysty.

W jaki sposób otworzyć studio tatuażu? Sprzęt

Wśród wyposażenia niezbędnego w pracy tatuatora wymienia się wiele sprzętów, między innymi maszynki do tatuowania, tusze, hokery oraz najróżniejsze akcesoria. Bez tych elementów wypełnianie przez niego obowiązków stanie się trudniejsze oraz mniej komfortowe zarówno dla klienta, jak i dla pracownika.

Jednym z najważniejszych elementów w studiu jest fotel do tatuażu. Jak wybrać odpowiedni model? Warto zdecydować się na egzemplarz, który daje jak największe możliwości w zakresie regulacji poszczególnych elementów. To znacznie ułatwi dostęp tatuatorowi do różnych części ciała, które mają zostać pokryte tuszem. Co więcej, otwór na głowę czy poduszki o zróżnicowanych kształtach także będą przydatne do odpowiedniego ułożenia klienta na fotelu do tatuażu.

Jak prowadzić studio tatuażu? Sterylność

Podczas robienia tatuażu artysta nakłuwa skórę, przerywając ciągłość tkanki i tworząc bardzo prostą drogę do organizmu dla różnorodnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Z tego względu musisz zadbać o higienę. W tym celu warto zaopatrzyć się w preparaty dezynfekujące zarówno skórę, urządzenia, jak i meble.

Co więcej, powinieneś zadbać o to, aby tatuatorzy mieli dostęp do jednorazowych akcesoriów, na przykład igieł. Przyda się również folia ochronna. Tym materiałem warto okryć miejsca, których będzie dotykał klient w trakcie sesji.

Jak przygotować się do założenia studia tatuażu? Reklama

Studio tatuażu to poza miejscem tworzenia sztuki również biznes. Aby dobrze prosperował, potrzebni są klienci, a tych z kolei zachęci dobra reklama. Zadbaj o dobre oznaczenie lokalu, zainteresuj się prowadzeniem firmowych social media oraz promuj studio w sieci. Dzięki temu zostaniesz dostrzeżony przez większą liczbę ludzi nie tylko z okolicy, ale również z innych miejsc w Polsce.