Wpisy

Aromaterapia – co to jest i jak działa?

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi zapachami, które wprowadzają w dobry nastrój i pomagają się zrelaksować. Często sięgamy po świece zapachowe lub odświeżacze powietrza. Na popularności zyskuje aromaterapia, która bazuje na wykorzystaniu naturalnych aromatów oraz olejków eterycznych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym jest oraz jak działa aromaterapia, zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Co to jest aromaterapia?

Aromaterapia to odnoga medycyny alternatywnej lub wschodniej, która bazuje na właściwościach naturalnych aromatów, olejków eterycznych lub innych substancji zapachowych. Ich właściwości mogą wpływać na nasze zdrowie, zdolności poznawcze oraz nastrój. Aromaterapię można stosować na wiele różnych sposobów – poprzez inhalacje, masaż z wykorzystaniem zapachu lub kąpiel. Znając już odpowiedź na pytanie, co to jest aromaterapia, warto zastanowić się nad tym, jak działa i czy faktycznie przynosi efekty zdrowotne.

Aromaterapia bazuje w dużej mierze na ziołolecznictwie – jak powszechnie wiadomo, rośliny posiadają szereg różnorodnych właściwości wpływających pozytywnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wykorzystywanie olejków eterycznych sprawia więc, że możemy czerpać z bogactwa natury i w wygodny sposób korzystać z ich właściwości. Terapię z wykorzystaniem zapachów można przeprowadzić z wykorzystaniem kominka, który w delikatny sposób rozpyla zapach w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Inny sposób to dodanie kilka kropli olejku do kąpieli lub produktu wykorzystywanego podczas masażu.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest szereg różnego rodzaju olejków eterycznych. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy: olejek lawendowy, cyprysowy, cynamonowy, z zielonej herbaty, rozmarynowy czy pomarańczowy. Oferta jest bardzo bogata, ze względu na to, że praktycznie z każdej rośliny zielnej jesteśmy w stanie uzyskać wyciąg w postaci olejku. Każdy z nich posiada inne właściwości i może okazać się pomocny w łagodzeniu różnych problemów. Jaki więc wybrać olejek, tak aby okazał się on pomocny w łagodzeniu naszych dolegliwości?

Co daje aromaterapia?

Aromaterapia wpływa pozytywnie na stany bólowe, pozwala się zrelaksować, odpocząć oraz łagodzi napięcie mięśniowe. Wieczór spędzony w towarzystwie unoszącego się zapachu może pomóc się wyciszyć, zrelaksować, a przede wszystkim rozluźnić mięśnie, które potrafią po całym dniu w pracy lub szkole być zbyt mocno napięte. Olejki eteryczne to również doskonałe źródło łagodzenia dolegliwości bólowych – olejek miętowy i rozmarynowy sprawdzi się zarówno w przypadku bólu głowy, jak i bóli mięśniowych. Jeżeli zmagasz się z wysokim ciśnieniem postaw na olejek różany lub majerankowy. Problemy z trawieniem? Doskonale sprawdzi się olejek cytrynowy, który ma również właściwości łagodzące stany zapalne skóry. Regularne wykonywanie inhalacji może załagodzić dolegliwości związane z układem oddechowym, częsty kaszel lub problemy z zatokami. Po olejki eteryczne sięgają także astmatycy – w tym przypadku wybór produktu najlepiej skonsultować jednak z lekarzem. Kiedy wiesz już, jak działa aromaterapia, warto zastanowić się, gdzie kupić olejki eteryczne.

Aromaterapia – wybór olejków eterycznych

Oferta olejków eterycznych występujących na rynku jest bardzo szeroka. Warto więc zapoznać się z ich opisem oraz właściwościami zdrowotnymi i na tej podstawie podjąć decyzję dotyczącą zakupu takich, które sprawdzą się w naszym przypadku. Szeroki wybór produktów oraz ich dokładny opis odnaleźć można w sklepie Moja Zielarnia na stronie: https://mojazielarnia.pl/52-aromateriapia. To certyfikowany dostawca, który w swojej ofercie posiada tylko sprawdzone i przebadane olejki erotyczne, które są bezpieczne w użytkowaniu. To niezwykle ważne, aby używać produktów posiadających renomę na rynku, w końcu będą miały one bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwolić odpowiedzieć na pytanie, aromaterapia – co to takiego.