Wpisy

Swinging – co to znaczy?

Swingowanie z każdym kolejnym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Pod terminem tym kryje się niemonogamiczna forma aktywności seksualnej, traktowana jak każda inna aktywność, której można doświadczyć w małżeństwie. Przez wielu ludzi bywa mylona niesłusznie z otwartym związkiem oraz z poliamorią.

Różnica jest istotna, gdyż w swingingu chodzi przede wszystkim o bliskość miłosną z małżonkiem. Swingersi nie mogą angażować się z osobami spoza związku, natomiast zwolennicy swingingu stoją na stanowisku, że stosunek seksualny z inną osobą niż małżonek, może sprawić, że relacja seksualna w związku ulegnie znacznej poprawie. 

Kim są swingersi i w jaki sposób spędzają czas? 

Swingersi spędzają czas na imprezach, gdzie spotykają ludzi o zbieżnych preferencjach seksualnych. Osoba, która pojawia się w klubie, powinna się przebrać, dlatego na samym wstępie napotyka na szafki. Każdy, kto wchodzi do środka, otrzymuje kluczyk od szafki, a następnie ma włożyć strój dopasowany do konkretnej imprezy.

Każdy, kto zastanawia się co to swinging, powinien wiedzieć, że jest to doświadczanie miłości z osobami spoza związku. Wiele kobiet marzy o tym, by móc zobaczyć swoich partnerów w sytuacji intymnej z inną kobietą, działa to także w drugą stronę – panowie również mają pragnienie ujrzeć swe partnerki, które stają się obiektem pożądania ze strony innych mężczyzn.

Kluby dla swingersów są różne, dlatego też dobrze jest wcześniej zapoznać się ze specyfiką danego miejsca. Być może, przed pierwszym razem w klubie myślisz sobie co to jest swinging i czy może dojść do sytuacji, kiedy to ktoś wbrew Twojej woli wykorzysta Ciebie. Pamiętaj, że wszystko, co ma miejsce w klubie, dzieje się przy pełnej akceptacji obu stron. Kiedy nie chcesz, by druga osoba weszła z Tobą w intymną sytuację, wystarczy, że odtrącisz jej rękę. Ten gest oznacza Twoją niezgodę na połączenie.

Kiedy zastanawiasz się nad swingingiem i co to może znaczyć dla Ciebie, wiedz, że przede wszystkim jest to poszerzanie własnych horyzontów seksualnych, czerpanie z życia maksymalnie jak najwięcej i delektowanie się seksem na własnych warunkach.

W jaki sposób rozpoznać swingersa? 

Swingersi to przede wszystkim ludzie, którzy wykazują się bardzo dużą kreatywnością. Zazwyczaj są duszami towarzystwa, potrafią rozkręcić każdą imprezę, nie można się z nimi nudzić. Bardzo ważne w ich przypadku jest to, że doskonale wiedzą, czego potrzebują w życiu, mają swój własny styl, są ekstrawertykami. Kiedy zastanawiasz się nad swingingiem i co to znaczy z psychologicznego punktu widzenia, wiedz, że jest to postawa, która wyraża się otwartością oraz troską o samego siebie. Bardzo często wiąże się z poczuciem akceptacji – kobiety, które mają kochających mężów, chcą udowodnić same sobie, że nadal są atrakcyjnymi kochankami dla innych. Co ważne, wszystko dzieje się za zgodą drugiej połówki.

Warto wiedzieć, że swinging można podzielić zasadniczo na kilka kategorii. Pierwsza to soft swinging, gdzie stosunek zaczyna się od gry wstępnej z innymi osobami, jednak penetracja zarezerwowana jest jedynie dla stałego partnera. Drugą kategorię stanowi closed swinging, gdzie penetracji dokonuje osoba spoza stałego związku na osobności, ale w odrębnym pomieszczeniu. Istnieje też open swinging, który nazywany jest także full swap swinging. W relacji tej chodzi o dzielenie się partnerem z drugą osobą. Może przybierać formę trójkąta, jednakże równie dobrze stanowi seks grupowy.

Swinging niesie za sobą bardzo dużo korzyści. Dzięki niemu można udoskonalić szereg pozycji seksualnych oraz nauczyć się nowych. To również szansa, by poznać nowych ludzi i poprawić jakość związku. Z całą pewnością pary, które przeżywają kryzys związany z rutyną, mogą odnaleźć w takiej relacji wszystko, by uzdrowić swoją.

Warto przeczytać co o tej formie miłości piszą cenieni psychoterapeuci czy seksuolodzy. Wiele informacji można uzyskać za pomocą bloga Swing With Me bądź na podanej stronie: https://www.miastokobiet.pl/swingers-party-kim-sa-swingersi/. Seksuolodzy polecają tę witrynę, chwaląc ją za merytoryczne podejście do tematu oraz fachową wiedzę.