Wpisy

Jakie sa metody wybielania zębów u stomatologa?

Dobrze wyglądające zęby mogą naprawdę wiele zmienić nie tylko w wyglądzie danej osoby. Brzydki zgryz czy nieestetyczne plamy na uzębieniu nierzadko powodują obniżenie pewności siebie i niechęć do szerokiego uśmiechania się. Wybielanie zębów jest chętnie wybieranym zabiegiem u stomatologa ze względu na szybkie efekty i atrakcyjną cenę. Gwarantuje on piękny uśmiech każdego dnia. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak ogromną popularnością.

Istnieje kilka metod, jakie można wykorzystać do wybielenia zębów pacjenta. Lekarz po dokładnym sprawdzeniu ich stanu dobierze optymalną technikę, która zagwarantuje najlepsze efekty. Powinna także zostać dostosowana do preferencji i potrzeb danego pacjenta, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście specjalisty.

Metody wybielania zębów

Najczęściej wybieraną metodą wybielania zębów jest ta z wykorzystaniem lampy bądź lasera. Zabiegi wykonywane tymi narzędziami wyglądają dość podobnie. Przed rozpoczęciem wybielania stomatolog za pomocą specjalnego produktu dokładnie zabezpiecza wargi oraz dziąsła, aby nie narazić ich na uszkodzenie przez preparat rozjaśniający. Następnie na zęby nakładany jest żel wybielający i przez kilkanaście minut w dwóch seriach zęby pacjenta naświetlane są specjalną lampą bądź wiązką światła laserowego. Po usunięciu żelu na zgryz zostaje nałożony produkt, który minimalizuje nadwrażliwość zębów występującą po zabiegu. Podczas wybielania pacjent założone ma okulary ochronne. Wystarczy godzina, aby uzyskać piękny i zdrowy uśmiech, który przyciągnie wzrok niejednej osoby.

Kolejną metodą wybielania zębów jest wykorzystanie specjalistycznych nakładek. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy poświęcić nieco więcej czasu niż w przypadku metod wykorzystujących laser bądź lampę. Na pierwszej wizycie stomatolog dokładnie bada zęby i wykonuje odcisk, na podstawie którego przygotowywane są indywidualne nakładki. Na drugiej wizycie należy je odebrać oraz zapoznać się z instrukcjami przekazywanymi przez lekarza. Do kompletu stomatolog dopasowuje odpowiedni żel, który również powinien być stosowany. Liczba godzin, jakie spędzić należy w nakładkach, dopasowywana jest w zależności od stanu zębów i oczekiwanego efektu. Zazwyczaj noszone są w nocy lub około czterech godzin dziennie.

Chirurg stomatolog, Jastrzębie – wybór zaufanej placówki

Oczywiście, wybielanie zębów można wykonać w domu, zaopatrując się w dostępne na rynku nakładki czy inne narzędzia. Natomiast efekt nigdy nie będzie taki, jakim można się cieszyć po wizycie u eksperta. Jeżeli zależy Ci na najlepszych i najtrwalszych rezultatach wybielania, należy odwiedzić zaufany gabinet stomatologiczny. Przeprowadzone tam rozjaśnianie jest bezpieczne i nie naraża pacjenta na nieprzyjemne skutki uboczne, jakie mogą się pojawić po wykonaniu zabiegu w domu i przy użyciu niesprawdzonych produktów.

Chirurg stomatolog w Jastrzębiu w swoim profesjonalnym gabinecie przestrzega wszystkich norm bezpieczeństwa i gwarantuje przyjazną atmosferę podczas zabiegu. Lekarz dokłada wszelkich starań, aby każdy z pacjentów wyszedł z placówki z pięknym, szerokim oraz śnieżnobiałym uśmiechem na twarzy.