Wpisy

Ile kosztuje wstawienie implanów?

Leczenie implantologiczne – czyli poprzez wszczepienie implanta zębowego – staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Jest to opcja zarówno dla osób, które straciły jeden ząb, jak i dla tych, którzy potrzebują pełnego uzupełnienia uzębienia.

Implant jest nowoczesnym, a zarazem najbardziej naturalnym rozwiązaniem dla osób, które utraciły swoje zęby.

Dlaczego warto wszczepić implant zęba?

Po pierwsze, z powodów estetycznych. Każdy z nas lubi się uśmiechać – by nasz uśmiech wyglądał jak najbardziej okazale, potrzebne jest do tego pełne uzębienie. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku, gdy nasza praca wymaga odpowiedniej prezencji.

Po drugie, z powodów zdrowotnych oraz z uwagi na swój własny komfort. Brak zęba może znacząco utrudniać przeżuwanie pokarmów, a nawet mówienie. Ponadto inne zęby cierpią na brak jakiegoś zęba – w dłuższej perspektywie przesuwają się lub chwieją. Implant zębowy pomaga utrzymać zdrowie oraz higienę jamy ustnej.

Implant może być tworzony z różnych materiałów. Najczęściej używa się takich tworzyw jak tytan albo cyrkon. Implanty tytanowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Cyrkonowe implanty ceramiczne mają zaś ten plus, że bliżej im do naturalnego koloru zęba. Trzeba zatem podjąć decyzję, na jakiej cesze implantu nam najbardziej zależy.

Zabieg implantologiczny przeprowadzany jest następująco: do kości zostaje wszczepiony implant, zastępujący korzeń zęba (z wyglądu przypomina on po prostu śrubę wkręcaną w kość zębową). Robi się to na znieczuleniu, dzięki czemu cały zabieg jest bezbolesny. Następnie przychodzi czas na proces gojenia się implantu, który trwa do 6 miesięcy. Potem montuje się łączniki do implantów oraz odbudowy protetyczne,

W dalszej części artykułu przedstawimy Państwu ceny usługi implantologicznej w Olsztynie.

Implanty zębów w Olsztynie

W olsztyńskiej Krainie Zdrowego Uśmiechu cena jest zależna od tego, jaka firma produkuje implant. Koszt Implantów zębowych Alpha Bio rozpoczyna się od 2000 zł. Zaś implanty zębowe Nobel Biocare kosztują 2500 zł. Pożądana jest konsultacja w celu szczegółowego dogadania się co do usługi implantologicznej odpowiedniej dla konkretnego pacjenta.

W klinice dentystycznej Sokołowscy Dentyści z Pasją nie ma jednej odgórnie wyznaczonej ceny implantów. Należy wykonać telefon lub udać się do kliniki, by przekonać się, ile założenie implantu bądź implantów będzie nas kosztowało. W klinice Sokołowscy stosuje się najnowocześniejsze implanty Ankylos.

Podobnie rzecz się ma w gabinecie stomatologicznym Sujka – tam także potrzebna jest indywidualna konsultacja, by ustalić koszt implantu. Na ich stronie napisane jest jednak, że w 2021 roku koszt implantu wynosił ok.  3000 zł. Niestety teraz, z powodu inflacji, cena ta będzie nieco wyższa.

Podsumowanie

Założenie implantów to z pewnością nie jest mały koszt, jednak warto zainwestować w swoje zdrowie i w swój komfort. W Olsztynie można odnaleźć usługę implantologiczną w stosunkowo korzystnych cenach (gdyż bywa, że w innych miastach taka usługa kosztuje nawet 5000 zł lub więcej).