Wpisy

Ile kosztuje aparat incognito?

Aparat lingwalny to nowoczesny aparat ortodontyczny, który zapewnia maksymalny komfort podczas noszenia i leczenia wad zgryzu. Jak to możliwe? Sekret urządzenia tkwi w sposobie jego instalacji po wewnętrznej stronie zębów. Takie rozwiązanie sprawia, że aparat jest całkowicie niewidoczny dla innych.

Aparat nie posiada ligatur, tzn. składa się tylko z zamka i łuku. Ponieważ jest wykonywany indywidualnie dla konkretnego pacjenta, stanowi skuteczniejsze rozwiązanie w leczeniu wad zgryzu i zębów. Ma to także pozytywny wpływ na czas trwania leczenia. Co więcej, niezależnie od sytuacji zastosowanie tej innowacyjnej technologii pozwala połączyć estetykę z maksymalnym komfortem codziennego użytkowania aparatu ortodontycznego.

Aparat Incognito

Aparat ortodontyczny Incognito 3M to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w ortodoncji. Od innych systemów odróżnia go to, że zamki są indywidualnie projektowane i produkowane precyzyjnie dla każdego zęba, dzięki czemu idealnie przylegają do powierzchni uzębienia. Dodatkowo ich niski profil znacznie zwiększa komfort noszenia aparatu. Dlatego w porównaniu z masowo produkowanymi modelami jest to system niezwykle skuteczny.

System stealth zapewnia pełną dyskrecję podczas leczenia – jest niewidoczny dla obserwatorów z zewnątrz. Kolejną niezauważoną cechą jest złożony proces produkcyjny w warunkach laboratoryjnych z wykorzystaniem technologii skanowania laserowego, projektowania komputerowego 3D oraz oprogramowania inżynierskiego CAD/CAM. Można więc powiedzieć, że za aparatem stoją najnowsza technologia i grupa ludzi, którym zależy na najwyższej jakości.

Aparaty Incognito to estetyczne i niewidoczne rozwiązanie dla pacjentów w każdym wieku. Urządzenia lingwalne są dostępne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, u których zdiagnozowano wady zgryzu. Ponieważ nakładka na język pozostaje niewidoczna, zapewnia wysoki komfort użytkowania przez cały okres leczenia. Wszelkie wady zgryzu można skorygować za pomocą aparatów lingwalnych, ale ostateczna decyzja o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego tym sposobem należy do lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania tego typu aparatów związane są z chorobami przyzębia i próchnicą. Główne wady takiego sprzętu stanowią jego wysoki koszt oraz niska dostępność. Niewiele gabinetów ortodontycznych i stomatologicznych specjalizuje się w zakładaniu aparatów lingwalnych.

Ile kosztuje aparat Incognito?

Leczenie ortodontyczne to przede wszystkim możliwość korekcji nieprawidłowo ustawionych zębów. Coraz więcej osób chcących cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem poszukuje takich rozwiązań oraz poddaje się leczeniu przy pomocy aparatów. Warto w tym miejscu dodać, że nie będzie przesadą stwierdzenie, iż współczesne nowoczesne modele potrafią zdziałać cuda.

Aparaty ortodontyczne, oprócz korekcji ustawienia zębów mogą również pozwolić na utrzymanie prawidłowej funkcji żucia i napięcia mięśni, poprawić estetykę twarzy, opóźnić efekty starzenia, a nawet wytworzyć przeciwciała próchnicowe hamujące zużycie zębów. To całkiem sporo funkcji jak na mały urządzenie, które czasami może wydawać się zupełnie niepozorne, prawda? Większość pacjentów potrzebujących leczenia ortodontycznego zastanawia się, ile kosztuje aparat Incognito. Jednak koszt zależy od wielu indywidualnych czynników, dlatego nie sposób podać jednej konkretnej kwoty.

Aparat Incognito – cena

Największe zalety aparatów lingwalnych, zarówno pojedynczych, jak i prostych, obejmują niewątpliwie ich niewidoczność oraz możliwość leczenia nawet skomplikowanych wad zgryzu. Zmniejszony rozmiar zamków pozwala na efektywną pracę urządzenia przy niższym napięciu w porównaniu do klasycznych komponentów znajdujących się bliżej punktu styku uzębienia. Fakt ten sprawia, że ból związany z przemieszczeniem zęba jest stosunkowo niewielki.

Ważny czynnik wyboru systemu lingwalnego stanowi przede wszystkim jego cena, która jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Występują także przejściowe problemy z poprawną wymową, jednak te znikają w ciągu kilku dni.