Wpisy

Aplikacja WMA – co to takiego?

Co to jest WMA? WMA i WMS to aplikacja do mobilnego zarządzania magazynem dla Microsoft Dynamics AX i Dynamics 365. Moduł ten umożliwia rejestrację operacji magazynowych za pomocą urządzeń mobilnych i kodów kreskowych. Dane rejestrowane za pomocą urządzeń mobilnych trafiają do systemu Microsoft Dynamics w czasie rzeczywistym, a wyniki każdej operacji są natychmiast widoczne w systemie. Do uruchomienia modułu wystarczy przeglądarka internetowa zainstalowana na urządzeniu mobilnym. Aplikacja umożliwia szybkie zarządzanie magazynem bez zbędnych plików. Wszystko można zrobić skanerem lub tradycyjnie wybierając pozycje z listy.

Zalety systemu zarządzania magazynem opartego na chmurze

Internet i technologia cyfrowa zmieniły sposób, w jaki klienci robią zakupy, zmieniły rynki dostaw i wzorce zachowań kupujących oraz zwiększyły złożoność łańcuchów dostaw. Oznacza to, że operacje realizacji zamówień wymagają teraz rozwiązania połączonego cyfrowo, aby dostosować się do zmian. Przenosząc swój system zarządzania magazynem do chmury, możesz sprostać wymaganiom dzisiejszych konsumentów, ponieważ nowoczesne rozwiązania do realizacji zamówień zapewniają widoczność w czasie rzeczywistym, skalowalność i możliwość reagowania na zmiany rynkowe.

Natychmiastowe wdrażanie

Aby pozostać konkurencyjnym, musisz szybko dostosowywać się do zmian w realizacji zamówień. System oparty na chmurze pozwala na błyskawiczną rozbudowę systemu zarządzania łańcuchem dostaw. Uzyskaj wiele opcji logistycznych w ciągu tygodni, a nie miesięcy. Systemy podobne do WMS rejestrują przychodzące towary i śledzą ich ruchy. Dzięki temu firmy mogą uzyskać wgląd w historię produktów do przechowywania. Jest to szczególnie ważne np. w przemyśle spożywczym, gdzie czas i warunki przechowywania mają wpływ na bezpieczeństwo klientów. Wbudowane strategie wyboru miejsca przechowywania pozwalają na automatyczne wybranie miejsca, w tym: klasy rotacji, daty ważności, charakterystyki nośnika, czy innych parametrów produktu. System WMS obsługuje uznane standardy wydań (FIFO, FEFO), znacząco wspomagając proces inwentaryzacji i pomagając w identyfikacji błędów. Znacząco poprawia to wiarygodność informacji o stanach magazynowych, aktualnej lokalizacji i stanie towaru. Oprogramowanie jest łatwe w integracji i współpracuje z wieloma nowoczesnymi urządzeniami oraz systemami zewnętrznymi. Konfigurator do współpracy z systemami firm trzecich obsługuje komunikację z innymi programami (ERP, MES, TMS).

Mobilna chmura

Cloud computing, czyli rozwiązania w chmurze, staje się coraz popularniejszym sposobem dostarczania usług IT. Ogromną zaletą tego typu rozwiązań jest to, że zamiast dostarczania serwerów, licencji czy aplikacji, jest to kompletna usługa. Comarch Cloud to nic innego jak aplikacje i dane przechowywane w Data Center Comarch, dostępne z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Dzięki mocy naszego serwera możemy w pełni wykorzystać jego moc. Operacje magazynowe wykonywane są na terminalach przenośnych. Są one podłączone do centralnego systemu firmy. Dzięki temu wszystkie operacje wykonywane w magazynie znajdują odzwierciedlenie w systemie głównym. Najnowsze prognozy zakładają, że globalny rynek usług w chmurze publicznej ma wzrosnąć w tym roku o 17% do 266,4 mld USD. Cloud Computing, czyli przetwarzanie w chmurze, zyskuje na popularności, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo, obniża koszty, zmniejsza konieczność utrzymywania infrastruktury IT oraz usprawnia pracę, ponieważ dostęp do aplikacji i danych w chmurze można uzyskać z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, niezależnie od lokalizacji.

Ochrona danych

Bazy danych, korespondencja, kontakty i inne dokumenty ważne dla funkcjonowania firmy to dane elektroniczne. Regularne tworzenie ich kopii to strategiczna decyzja, szczególnie doceniana, jeśli zgubisz je na własnym tablecie lub telefonie. Zarządzaj nimi z urządzenia mobilnego bez konieczności dodrukowywania potwierdzeń. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://inlogica.com/produkty-i-uslugi/wma/.