Wpisy

Na czym polega naprawa powypadkowa samochodu?

Samochód to obecnie najlepszy oraz najpopularniejszy środek transportu. Gwarantuje on możliwość szybkiego oraz komfortowego przemieszczenia się lub przewozu wybranych materiałów. Niestety pojazdy te są bardzo podatne na uszkodzenia, które mogą być powodowane wypadkami drogowymi. W tym artykule nauczysz się, jak sobie z tym radzić, dowiesz się, na czym polega powypadkowa naprawa samochodu oraz poznasz kilka interesujących oraz niezwykle przydatnych informacji dotyczących tego tematu.

Co to jest naprawa powypadkowa?

Jest to kilka współgrających ze sobą czynności, które wchodzą w skład tego, jak Twój samochód zostanie przywrócony do prawidłowego stanu sprzed wypadku.

1. Poinformuj policję i inne odpowiednie służby

Po pierwsze, zjedź z drogi innym pojazdom, jeśli jesteś w stanie tego dokonać. Stamtąd powinieneś zadzwonić na policję, co jest prawnie wymagane w niektórych przypadkach, niezależnie od tego, czy masz drobne zgięcie błotnika, czy poważną kolizję. Funkcjonariusz odpowiadający sporządzi raport z wypadku, który być może będziesz musiał dostarczyć swojej firmie ubezpieczeniowej. Jeśli funkcjonariusz nie jest w stanie dostać się na miejsce zdarzenia, możesz złożyć raport policyjny na najbliższym posterunku policji.

2. Dokumentuj każdy szczegół

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest zrobienie zdjęć miejsca zdarzenia. Chodzi tu o:

  • Wszystkie pojazdy biorące udział w wypadku
  • Warunki pogodowe
  • Warunki drogowe
  • Oświetlenie na drodze
  • Wszelkie obrażenia fizyczne, które masz

Jeśli w wypadku uczestniczył inny kierowca, należy wymienić ubezpieczenie i dane kontaktowe.

3.  Postaraj się załatwić opiekę medyczną

Jeśli nie masz widocznych obrażeń bezpośrednio po wypadku, uzyskanie pomocy medycznej może nie wydawać się konieczne. Jednak natychmiast po wypadku ludzkie ciało zaczyna pompować adrenalinę, co może czasami utrudniać wykrycie urazów. Jeżeli są jakieś widoczne obrażenia w wyniku wypadku, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną. Nawet jeśli wypadek był niewielki i czujesz się dobrze, warto przynajmniej umówić się na badanie z lekarzem pierwszego kontaktu.

4. Skontaktuj się z ubezpieczycielem

Albo na miejscu wypadku, albo po fakcie, musisz skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby rozpocząć roszczenie. Specjaliści będą również w stanie dać Ci wyobrażenie o kolejnych krokach do podjęcia i czego możesz się spodziewać po tym procesie.

5.  Znajdź warsztat, który Ci pomoże

Twoja firma ubezpieczeniowa może zaoferować listę preferowanych warsztatów, do których możesz zabrać swój pojazd do naprawy, ale nie musisz stosować się do ich sugestii. Możesz wybrać warsztat samochodowy, który Ci odpowiada lub poszukać takiego w swojej okolicy. Niezależnie od wybranej trasy, upewnij się, że Twój warsztat samochodowy oferuje:

  • Darmowe, szybkie wyceny
  • Technicy z certyfikatem I-CAR
  • Dożywotnia ograniczona gwarancja na wszystkie naprawy
  • Skrupulatny proces kontroli jakości

Każdy warsztat samochodowy jest inny, a zakres procesu naprawy będzie zależał od stopnia uszkodzenia pojazdu. Warsztat blacharski zbada uszkodzenia pojazdu, aby dokonać wstępnego oszacowania. To da Ci wyobrażenie o zakresie uszkodzeń i potencjalnych kosztach napraw. Aby znaleźć coś ciekawego, wpisz w wyszukiwarkę przykładową frazę, taką jak naprawy powypadkowe Zielona Góra.