Wpisy

Jak urządzić podłogę w biurze?

Biuro to nie tylko miejsce, w którym sporo osób może pracować każdego dnia. To również przestrzeń, w której przyjmuje się ważnych klientów. Mając to na uwadze warto dbać o wystrój biura – zarówno dla wspomnianych klientów, jak i pracowników. W takim razie jak najlepiej wykonać podłogę w biurze i czym cechują się poszczególne rozwiązania?

Podłoga w biurze powinna być przede wszystkim wykonana z wysokiej jakości materiałów, ponieważ tanie produkty mogą szybko się zniszczyć. Pamiętajmy, że w biurach porusza się najczęściej sporo osób, dlatego wątpliwej klasy podłoga mogłaby wymagać remontu nawet po roku czy dwóch, a powinna to być inwestycja na długie lata użytkowania. Niezależnie więc od wyboru konkretnego rodzaju wykończenia podłogi, zawsze warto stawiać na wysoką jakość.

Płytki – niedrogie i łatwe w użytkowaniu

Płytki to jedno z najpopularniejszych rozwiązań i ciężko się temu dziwić. Są dość trwałe, nie rysują się szybko, a ponadto czas ich montażu jest krótki. W prosty sposób czyści się je z brudu, jednak w niektórych przypadkach nie sprawdzą się najlepiej. Nawet w przypadku słabszych uderzeń może się okazać, że płytka uszkodzi się w całości – w odróżnieniu od innych materiałów, płytki są najmniej odporne na uderzenia.

Parkiet – eleganckie rozwiązanie dla wymagających

Chcąc postawić na elegancki wygląd, nie sposób przejść obojętnie obok drewnianego parkietu. Drewno zawsze będzie się świetnie prezentować, ponadto jest odpowiednie dla każdego rodzaju stylistyki wnętrz. Ma jednak kilka wad. Po pierwsze nie jest odporne na zarysowania, choć na uderzenia już tak. Trzeba też podkreślić, że jest stosunkowo drogie.

Panele – dobry stosunek ceny do jakości

Panele podłogowe imitujące drewno prezentują się bardzo dobrze, a jednocześnie ich koszt nie jest tak wysoki. Nie wymagają również cyklicznej konserwacji. Są co prawda mniej odporne na uderzenia, jednak są szybkie i proste w montażu.

Podłoga winylowa

Podłoga winylowa jest odporna i może mieć różne formy, dlatego daje wiele możliwości estetycznych. Powierzchnia jest antystatyczna, odporna na ścieranie oraz uderzenia.

Wykładziny w płytkach Wrocław – nowość na rynku

Ciekawym pomysłem – i chyba najlepszym z powyższych – są wykładziny w płytkach. W odróżnieniu od zwyczajnej wykładziny, w tym przypadku mowa o modułowych elementach, które można mieszać pod kątem kolorystycznym czy rozmiarowym. Dzięki temu układanie podłogi jest szybkie i daje wiele możliwości względem estetycznym. Ponadto wykładzina jest idealna pod kątem termoizolacyjnym. Jest bardzo przyjemna w dotyku. Wyróżnia się też niską ceną, dlatego nawet po ewentualnym uszkodzeniu poszczególnego elementu, można szybko wymienić płytkę wykładzinową.

Wykładziny w płytkach – Wrocław

Szukając wykładzin w płytkach we Wrocławiu, należy najpierw ocenić, jakie wersje kolorystyczne nas interesują. W każdym przypadku trzeba też wybierać modele sprawdzone, od renomowanych dostawców. Dzięki temu można mieć pewność, że podłoga będzie nie tylko ładna, ale też trwała.