Wpisy

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Piękna i gęsta czupryna zawsze dodaje uroku – zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Niestety, nie każdy może pochwalić się lśniącymi, godnymi podziwu włosami. Niekiedy mają na to wpływ predyspozycje genetyczne, innym razem jest to wynikiem nadmiernego wypadania kosmyków prowadzącego do ich przerzedzenia. To zjawisko może stać się poważnym problemem i zauważalnie obniżyć samoocenę. Kluczowe jest więc to, by skutecznie z nim walczyć. Jak zahamować wypadanie włosów? To proces, do którego trzeba podejść kompleksowo. Oto zbiór cennych rad, które w tym pomogą!

Poznać źródło problemu, a następnie znaleźć jego rozwiązanie

Od czego zacząć? Od poznania przyczyny. Tylko wtedy będziemy w stanie znaleźć właściwe rozwiązanie, które okaże się skuteczne. Źródłem naszych kłopotów mogą być niedobory witamin, choroby, z którymi zmagamy się obecnie, lub które przeszliśmy w ciągu kilku minionych miesięcy, a także nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji nakładane na skórę głowy. Wybierzmy się do lekarza i przeprowadźmy badania, które pozwolą wykluczyć brak nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem tarczycy lub braki pierwiastków i witamin. Wtedy będziemy mogli przyjrzeć się uważnie produktom, takim jak szampon, odżywka czy lakier. Odstawmy je przynajmniej na cztery tygodnie zamieniając na inne, bardzo łagodne w działaniu i obserwujmy czy coś się zmieniło. Jeżeli nie przyniosło to spodziewanych rezultatów i wciąż zastanawiamy się jak zatrzymać wypadanie włosów ograniczmy korzystanie z urządzeń generujących wysoką temperaturę: prostownicy, suszarki i lokówki. Zrezygnujmy z farbowania oraz noszenia ciasnych upięć, które mogłyby dodatkowo obciążyć osłabione cebulki. Stawiajmy na delikatność. Postarajmy się też wzmocnić pukle – od wewnątrz i od zewnątrz. Zadbajmy o to, by nasza dieta obfitowała przede wszystkim w:

  • ryby morskie
  • orzechy
  • nasiona roślin oleistych
  • pieczywo pełnoziarniste
  • zielone warzywa
  • jaja.

Znajdziemy w nich cenne witaminy D, E, te z grupy B, a także cynk i selen. Połączmy zdrowy, zbilansowany jadłospis ze stosowaniem starannie wyselekcjonowanych kosmetyków.

Świadoma pielęgnacja złożona z odpowiednich specyfików

Zadbajmy o regularne, dokładne oczyszczanie skalpu. Usuniemy dzięki temu sebum, brud i martwy naskórek, które mogą nasilać utratę kosmyków. Gdy walczysz z problemem, którym jest wypadanie włosów jak powstrzymać go możliwie szybko jest pytaniem, które z pewnością ciągle sobie zadajesz. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, trudno bowiem o natychmiastowe zmiany. Wybieraj szampony o naturalnym składzie, pozbawione chemicznych substancji drażniących i wysuszających. Produkty muszą działać regenerująco i być umiejętnie dobrane do potrzeb. Z godnymi polecenia specyfikami zapoznamy się na stronie internetowej https://terdeals.com/pl/ranking/87/ranking-top-10-szamponow-przeciw-wypadaniu-wlosow.

Na półce w łazience powinna znaleźć się także odżywka, którą będziesz aplikować na skórę głowy. Najlepiej połączyć to z wykonaniem specjalnego masażu, który pobudzi krążenie krwi i przyspieszy tym samym porost nowych włosów. Nie zaszkodzi zaopatrzenie się w specjalne wcierki i stosowanie ich dwa, trzy razy w tygodniu. Najkorzystniej działają te bazujące na wyciągach z ziół takich jak skrzyp polny. Jeżeli czujemy taką potrzebę, kurację uzupełnijmy specjalnym zestawem ampułek lub serum, które zadziałają wspomagająco i sprawią, że będziemy mogli szybciej dostrzec to, że nasze włosy odrastają, a na szczotce znajduje się ich znacznie mniej.

Zdrowy tryb życia przede wszystkim

Miejmy na uwadze to, że nawet najlepszej jakości produkty nie zagwarantują nam satysfakcjonujących rezultatów gdy nie będziemy prowadzili zdrowego trybu życia. Nawadnianie organizmu, unikanie nadmiernego stresu, ograniczanie używek, suplementacja i dbanie o to, by się wysypiać – to jeden ze sposobów na to jak powstrzymać wypadanie włosów i główni sprzymierzeńcy w walce o olśniewającą czuprynę. Warto mieć to na uwadze i wprowadzić korzystne nawyki praktykowane na co dzień.